Takmičarski rezultati AK "Naša Krila" u 2016. - # Dobro došli # Welcome #

Takmičarski rezultati članova AK "Naša Krila" u motornom letenju i padobranstvu u 2015.

Takmičarski rezultati članova Aero kluba "Naša Krila" u motornom letenju i padobranstvu u 2015.god;

Pojedinačna konkurencija:
I mesto.............Naumović  Ljubiša
II mesto.............Cvetković Nikola
III mesto............Miletić Stevan
III mesto .......... Internacionalna ekipa
Najbolja u ženskoj konkurenciji  Svetlana Simić
Rezultati takmičenja "Precizno sletanje Paraćin 2015" u motornomletenju pilota aviona:
II mesto...................Bošković Goran, AK Trstenik
III mesto .................Šaletić Tomislav, AK Paraćin
Na IPA  međunarodnom padobranskom kupu održanom u Beogradu od 13.-15.11.2015.godine u organizaciji Vazduhoplovnog saveza Srbije u skokovima na cilj sa 1000 m  članovi Aero kluba "Naša Krila" iz Paraćina su osvojili:
                                         Simić Svetlana
II mesto u pojedinačnoj ukupnoj konkurenciji od 43 takmičara  je osvojila
Simić Svetlana
Miletić Stevan
Simić Svetlana je proglašena najuspešnijom takmičarkom
PRVO MESTO U DISCIPLINI EKIPNI(GRUPNI) SKOKOVI NA CILJ SA 1000 M
SASTAV EKIPE: LJUBIŠA NAUMOVIĆ, OBRADOVIĆ DRAGAN, MILETIĆ STEVAN, CVETKOVIĆ NIKOLA I SIMIĆ SVETLANA. DRAGAN OBRADOVIĆ.                    STEVAN MILETIĆ
TREĆE MESTO U UKUPNOJ EKIPNOJ KONKURENCIJI  (GENERALNI PLASMAN) EKIPA AERO KLUBA U ISTOM SASTAVU.

Na prvenstvu motornih pilota Srbije u Reli letenju održanom od 02. - 06.09.2015. u Trsteniku članovi Aero kluba "Naša Krila" su osvojili:
Prvo mesto posada Aleksandar Godić/Obradović Dragan    Generalni plasman i disciplina "Vremenska tačnost", Drugo mesto u disciplini "izviđanje"
Drugo mesto posada Šaletić Tomislav/Jovanović Ratko  Generalni plasman, drugo mesto u disciplini "vremenska tačnost", treće mesto u disciplini "izviđanje"
Ukupno je učestvovalo 9 ekipa -posada.

Na prvenstvu motornih pilota Srbije u Preciznom letenju u pojedinačnoj konkurenciji u istom terminu članovi Aero kluba su osvojili:
Prvo mesto Aleksandar Godić, u Generalnom plasmanu i disciplini "vremenska tačnost", treće mesto u "izviđanju"
Treće mesto Jovanović Ratko u Generalnom plasmanu, prvo mestu u "preciznom sletanju"
Četvrto mesto Šaletić Tomislav u Generalnom plasmanu, drugo mesto u "preciznom sletanju"
Ukupno je učestvovalo 11 pilota u pojedinačnoj konkurenciji.

2.

U okviru proslave Dana Opštine Paraćin na aerodromu "Paraćin" održana su dva takmičenja u vazduhoplovnim sportovima i to "Kup Paraćina 2015" u padobranstvu i "Precizno sletanje Paraćin 2015" u motornom letenju.

Rezultati padobranskog takmičenja "Kup Paraćina 2015":
Ekipna konkurencija:     I mesto ............... Paraćin 1
Najbolji u juniorskoj  konkurenciji    Živković Stefan
I mesto....................Godić Aleksandar,  AK Paraćin

3.

I  mesto u ekipnom plasmanu    od 11 ekipa u konkurenciji
Sastav ekipe: Naumović LJubiša, Obradović Dragan, Miletić Stevan i
III mesto u pojedinačnoj ukupnoj konkurenciji od 43 takmičara je osvojio
I mesto u ženskoj konkurenciji na IPA kupu 2015.
Na IPA međunarodnom padobrtanskom kupu 2015. U Beogradu učestvovalo je 11 ekipa i 43 takmičara iz Hrvatske, Crne Gore, Republike Srpske i  Srbije iz Aero klubova Subotica, Novi Sad, Grifon PTJ MUP Srbije, Arhistratig-Beograd, Vojska Srbije "Nebeske Vidre", AK "Naša Krila" iz Paraćina. Sastav druge ekipe padobranaca iz AK Paraćin su činili: Cvetković Nikola, Živković Stefan, Micić Hranislav i Vulić Slobodan.

4.

NA 61.PADOBRANSKOM PRVENSTVU SRBIJE U KLASIČNIM DISCIPLINAMA ODRŽANOM U BEOGRADU OD 06.-09.AVGUSTA 2015. ČLANOVI AEROKLUBA "NAŠA KRILA" IZ PARAĆINA SU POSTIGLI SLEDEĆE REZULTATE:
PRVO MESTO U DISCIPLINI POJEDINAČNI SKOKOVI NA CILJ SA 1000 M
DRUGO MESTO U DISCIPLINI POJEDINAČNI SKOKOVI NA CILJ SA 1000 M

5.

Na jubilarnom 20.Petrovdanskom padobranskom kupu u Prijedoru održanom od 03.-05.jula 2015.godine u međunarodnoj konkurenciji učestvovalo je 13 ekipa sa ukupno 63 takmičara iz Slovenije, Srbije, BiH, Hrvatske , Mađarske, Austrije i Crne Gore.
Ekipa Aero kluba "Naša Krila" iz Paraćina je osvojila 3. mesto u ekipnoj konkurenciji 13 ekipa.
Sastav ekipe:  Ljubiša Naumović, Dragan Obradović, Stevan Miletić, Miroljub Janićijević i Svetlana Simić.