O NAMA - # Dobro došli # Welcome #

• Aero  klub "Naša Krila" osnovan je 1935. godine a postoji zahvaljujući Opštini  Paraćin, Sportskom savezu opštine Paraćin, mnogobrojnim donatorima i  ljubiteljima vazduhoplovstva uz podršku Vazduhoplonog saveza Srbije.U  svom dugogodišnjem postojanju ostvario je izuzetne sportske rezultate  padobranaca i pilota aviona, kao i rezultate na edukaciji mladih  modelara, padobranaca, pilota aviona i pilota jedrilica.

• Vazduhoplovni  modelari postigli su zavidne uspehe na republičkim i državnim  prvenstvima. Padobranci su višestruki državni prvaci, ekipno i  pojedinačno, kao i na međunarodnim takmičenjima. Oboreno je više  svetskih i državnih rekorda u padobranstvu.

• Piloti su višestruki državni prvaci, ekipno i pojedinačno, u aero-reliju  i preciznom letenju. Sportisti Aero kluba su bezbroj puta proglašavani  sportistima godine regiona i grada Paraćina, i Vazduhoplovnog saveza  Jugoslavije i Srbije, dobitnici najprestižnijeg priznanja Vazduhoplovnog  saveza statue "Zlatni orao".

• U  oktobru 2012. Ljubiša Naumović, aktuelni prvak države u klasičnim  padobranskim disciplinama, postao je i najbolji pilot u Srbiji,  osvojivši prvo mesto u posadi sa Aleksandrom Godićem u motornom letenju.

• Aerodrom  aero kluba nalazi se 5,5 km od Paraćina, pored sela Davidovac, sa  poletnom stazom travnate podloge i potrebnim sadržajem za odvijanje  vazduhoplovnih aktivnosti.